Русский, помни, что настанет тот час, когда и тебя спросят - а что ты сделал, чтобы остановить военные преступления своей страны в Украине?
Возможно даже, что этот вопрос зададут твои дети или внуки, которых будет посылать на три буквы весь мир.
Вам будет невыносимо стыдно за то, что взрастили у себя путинизм. Но тогда будет уже поздно что-то сделать. А сейчас - ещё не поздно.
Хотя, уже гештальт закрыт

Список форумів ЗАЗ Форум ЗАЗ Форум
Присвячений автомобілям Запорожець
 
    ПошукПошук   Увійти та перевірити приватні повідомленняУвійти та перевірити приватні повідомлення РеєстраціяРеєстрація
    ПрофільПрофіль   ВхідВхід 

Фотогалерея - Файлохранилище - Чат - Укр->Рус переклад
Книжкова полиця
 
5-тиступенчатая коробка: миф или реальность?
На сторінку Попер.  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Наст.
 
Почати нову тему   Відповісти на тему    Список форумів ЗАЗ Форум -> Трансмісія
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
bush



Статус: Offline
Зареєстрований: 19.06.2007
Повідомлення: 570
Звідки: обл.Донецкая г.Дружковка
Моє авто: ЗАЗ 968М, ВАЗ 2106

ПовідомленняДодано: 24 Листопад 2013 10:44    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


to TehRuk

Молодец!!! выкладка не лишена логики, но... нужно считать не лошадиные силы (можно иметь литровый двигатель который крутится до 8000 об.мин. и иметь 70л.с.(но какая же будет тогда крейсерская скорость на 5й???) , а можно 1,6 с 5000 об.мин. и иметь те же 70л.с.), а крутящий момент на валу двигателя, не буду вдаваться в расчеты, но все же для удобо-понимания рекомендую посмотреть хотябы на один график зависимости момента на валу от оборотов ДВС, он даааалеко не линейный и не как у эл.двигателя или паровой машины, чем меньше обороты тем ВЫШЕ момент на валу, у ДВС это определенный диапазон порядка +-250 оборотов (по этому и нужна коробка), к примеру 3500 это пик, 3250 мин - 3750 макс значение оборотов, так вот это и будет динамический ЗАПАС по педали, а пик момента от оборотов коленвала деленное на передаточное отношение коробки с учетом пройденного пути по длине окружности колеса за единицу времени - крейсерская скорость, у ЗАЗ с двигателем ВАЗ и 5й передачей - это 90-110 км/ч. Сразу же оговорка, мой вазодвиг будет заряжен на низа, шнива распредвал у него шире фаза впуска и высота подъема клапана что дает % на 10 лучшее наполнение цилиндра на малых оборотах, шнива шатуны 136 не 129 и ТРТ поршни -7 по высоте посадки пальца. блок 21011 Wink2


_________________
Я не механик... и даже не знаю каким концом отвертки, гвоздь забивать...
Повернутися до початку
Переглянути профіль Фотогалерея Відправити приватне повідомлення ICQ Number
TehRuk



Статус: Offline
Зареєстрований: 15.01.2005
Повідомлення: 598
Звідки: Україна

ПовідомленняДодано: 05 Грудень 2013 22:14    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


Однако между моим и Вашим постом прошло много времени. Мало, что понял в Вашем посте относительно меня. Но модель - это штука, которая калибруется по известным измерениям (в данном случае внешних характеристик машины в 965 и 968 корпусе) и поэтому весьма точно описывает их. Естественно в модели есть и параметры по крутящему моменту.
Если это так, то математическая модель позволяет проводить определенные экстраполяции, что я и выполнил применительно к 5 передаче.

Ну да бог с ним.
Что Вы хотели сказать по своему движку тоже не очень понял, хотя для меня это может быть и поинтереснее.

А вообще помогли бы мне лучше с понижающей передачей. Я имею в виду консультации.

Повернутися до початку
Переглянути профіль Фотогалерея Відправити приватне повідомлення Відправити e-mail
TehRuk



Статус: Offline
Зареєстрований: 15.01.2005
Повідомлення: 598
Звідки: Україна

ПовідомленняДодано: 13 Лютий 2014 23:17    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


Добрался я до коробки ЛУАЗа и дополнительной передачи в ней, есть 3 вопроса. Просьба ответить.

1. Эту дополнительную передачу я хотел бы поставить так, чтобы она включалась с рычага переключения передач в салоне 968, при перемещении его дополнительно влево (от 1 - 2 передачи) и назад. Для этого думаю развернуть шток включения 1 - 2 передачи на 90 градусов против часовой стрелки (если смотреть со стороны переда машины. Естественно проточив новые углубления под шарики + просверлив новую дырку для Вилки переключения 1 - 2 передачи) - чтобы он мешал поварачивать тягу ползуна штока переключения передач дальше по часовой стрелки хотя бы на 10мм. Чтобы ползун не уходил дальше этих 10мм поставим там какой нибудь ограничитель, может быть пружинный (как на рычаге включения заднего моста ЛУАЗ, чтобы прожина начинала срабатывать после выхода из штока 1 - 2 передачи). Может кто скажет навскидку - какие тут есть подводные камни ?

2. Как сделать траверсу (поперечина крепления собственно коробки передач) для ЛУАЗ коробки ? Может у кого есть готовые фотки ?

3. Как установить редуктор спидометра на ЛУАЗ коробку ? Может есть готовые варианты ?

4. Как оставить в коробке ЛУАЗ фичу по включении задних фонарей при включении ЗХ ?

Повернутися до початку
Переглянути профіль Фотогалерея Відправити приватне повідомлення Відправити e-mail
skolopendra



Статус: Offline
Зареєстрований: 31.01.2011
Повідомлення: 54
Звідки: киев, батыева гора
Моє авто: Skoda Octavia 1.6 ЛуАЗ 969М

ПовідомленняДодано: 02 Грудень 2014 01:49    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


Тут ще є таке питання.... а чи нема у кого напрацювань на предмет вживлення до коробки ЛУАЗ ще куска коробки ЗАЗ наприклад, продовження валів і створення власне пятиступки полноцінної, зі збереженням пониженої передачі і повного приводу??
Повернутися до початку
Переглянути профіль Відправити приватне повідомлення
DaYa



Статус: Offline
Зареєстрований: 10.08.2009
Повідомлення: 1520
Звідки: Днепропетровск
Моє авто: ЗАЗ 968м, Kadett E, МЗМА 401

ПовідомленняДодано: 06 Грудень 2014 12:22    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


за ваши деньги любой каприз.

если располагаете баблом и Вам не залко пару куслов зелени, то страдайте.
как по мне проще иномотор с КПП за такие деньги поставить

Повернутися до початку
Переглянути профіль Фотогалерея Garage Відправити приватне повідомлення ICQ Number
skolopendra



Статус: Offline
Зареєстрований: 31.01.2011
Повідомлення: 54
Звідки: киев, батыева гора
Моє авто: Skoda Octavia 1.6 ЛуАЗ 969М

ПовідомленняДодано: 07 Грудень 2014 23:59    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


ну раз ви такий розумний, то всуньте іномотор в підкапотне 60 см довжиною...
не забудьте за кут в'їзду (передня частина картера має бути неглибокою)
потурбуйтесь за постійний передній привід з жорстко підключаємим (без міжосьового диференціала) заднім... при тому щоб були міжколісні жорсткі блокування на обоїх осях..
додайте зворотній напрям обертання валів (маємо колісні редуктора)
прорахуйте схему підвіски силового агрегата так, щоб кпп трималась біля центру масс, а третя точка опори була ззаду всієї трансмісії (що в нуль прибирає всі вібрації)...

а коли вся ця срань зламається десь в болоті далеко від цивілізації, сходіть в найближче село і знайдіть там необхідні запчастини для ремонту Smile

Повернутися до початку
Переглянути профіль Відправити приватне повідомлення
vpro001



Статус: Offline
Зареєстрований: 20.01.2021
Повідомлення: 4
Звідки: Penza

ПовідомленняДодано: 07 Листопад 2021 07:22    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


Живые тут есть кто?Не могу найти тут чертеж первичного вала,для 5ступки,битые ссылки.Можете ктониьудь поделиться в личку или в комментарии скинуть?!
Повернутися до початку
Переглянути профіль Відправити приватне повідомлення
AlexK



Статус: Offline
Зареєстрований: 05.07.2011
Повідомлення: 570
Звідки: Вінниця
Моє авто: ЗАЗ 968 72, ЗАЗ968М 82, ЗАЗ 968МП 93

ПовідомленняДодано: 08 Листопад 2021 19:21    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


Це знає тільки Боря, але він на форумі не сидить.
Повернутися до початку
Переглянути профіль Фотогалерея Garage Відправити приватне повідомлення
vpro001



Статус: Offline
Зареєстрований: 20.01.2021
Повідомлення: 4
Звідки: Penza

ПовідомленняДодано: 06 Березень 2022 14:33    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


AlexK Нашли нужную информацию уже.Тут мало информации на форуме.
Повернутися до початку
Переглянути профіль Відправити приватне повідомлення
vpro001



Статус: Offline
Зареєстрований: 20.01.2021
Повідомлення: 4
Звідки: Penza

ПовідомленняДодано: 06 Березень 2022 14:34    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою



Повернутися до початку
Переглянути профіль Відправити приватне повідомлення
vpro001



Статус: Offline
Зареєстрований: 20.01.2021
Повідомлення: 4
Звідки: Penza

ПовідомленняДодано: 06 Березень 2022 14:37    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


Вот еще из проектов.Для формула Эстония-21 делаем кпп
Повернутися до початку
Переглянути профіль Відправити приватне повідомлення
AlexK



Статус: Offline
Зареєстрований: 05.07.2011
Повідомлення: 570
Звідки: Вінниця
Моє авто: ЗАЗ 968 72, ЗАЗ968М 82, ЗАЗ 968МП 93

ПовідомленняДодано: 06 Березень 2022 21:47    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


vpro001
По Боріній технології береться КПП від ЛуАЗа, замість понижайки збирається блок п'ятої передачі на шестернях третьої передачі, тільки навпаки.
Тому можна дійти висновку, що первинний вал такий же як і 968, відмінний від 968 вторинний вал.

Повернутися до початку
Переглянути профіль Фотогалерея Garage Відправити приватне повідомлення
weld_master



Статус: Offline
Зареєстрований: 09.04.2011
Повідомлення: 549
Звідки: Украина Никополь
Моє авто: ЗАЗ-965А

ПовідомленняДодано: 16 Березень 2022 21:44    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


AlexK писав(ла):
vpro001 Тому можна дійти висновку, що первинний вал такий же як і 968, відмінний від 968 вторинний вал.


Первинний вал дійсно однаковий в обох кпп. Відрізняються вторинний та проміжний.

Мабудь vpro001 саме його й мав на увазі.

Повернутися до початку
Переглянути профіль Фотогалерея Garage Відправити приватне повідомлення Відправити e-mail
weld_master



Статус: Offline
Зареєстрований: 09.04.2011
Повідомлення: 549
Звідки: Украина Никополь
Моє авто: ЗАЗ-965А

ПовідомленняДодано: 14 Серпень 2023 13:33    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


Усім привіт!
Вже деякий час працюю над п"ятиступкою.
До речі, дякую DaYa за наданий для експерементів фрагмент кпп, він дуже знадобився! Smile
У процесі примірки виникло наступне питання: чи намагався хтось реалізувати перемикання передач без подовження штоків?
Мені здається, що можна обійтись без цього, змінивши форму повзуна.
Буду копати у цьому напрямку, але не хотілося б займатися тупіковим варіантом.
Часу на це все і так не вистачає. Sad

Повернутися до початку
Переглянути профіль Фотогалерея Garage Відправити приватне повідомлення Відправити e-mail
el_fuego
Маньяк-одиночка
Маньяк-одиночка


Статус: Offline
Зареєстрований: 03.12.2007
Повідомлення: 4852
Звідки: Дніпро -> Гатне, Київ
Моє авто: ЗАЗ-966 яскраво-синій 1970 р.

ПовідомленняДодано: 14 Серпень 2023 14:05    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


То ти хочеш у місце під 3-4 передачі поставити 3-4-5 ?

Мʼяса у стінці не багато - туди заглибити не вийде
На ЛуАЗівських валах, як і вийде, то тільки з затисканням болтом замість гайки

Повернутися до початку
Переглянути профіль Фотогалерея Garage Відправити приватне повідомлення ICQ Number
weld_master



Статус: Offline
Зареєстрований: 09.04.2011
Повідомлення: 549
Звідки: Украина Никополь
Моє авто: ЗАЗ-965А

ПовідомленняДодано: 14 Серпень 2023 14:29    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


Та ні. Перевернута третя у додатковому картері.
Повернутися до початку
Переглянути профіль Фотогалерея Garage Відправити приватне повідомлення Відправити e-mail
weld_master



Статус: Offline
Зареєстрований: 09.04.2011
Повідомлення: 549
Звідки: Украина Никополь
Моє авто: ЗАЗ-965А

ПовідомленняДодано: 14 Серпень 2023 14:32    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою



Приблизно так, але без подовження штоків.

Повернутися до початку
Переглянути профіль Фотогалерея Garage Відправити приватне повідомлення Відправити e-mail
el_fuego
Маньяк-одиночка
Маньяк-одиночка


Статус: Offline
Зареєстрований: 03.12.2007
Повідомлення: 4852
Звідки: Дніпро -> Гатне, Київ
Моє авто: ЗАЗ-966 яскраво-синій 1970 р.

ПовідомленняДодано: 14 Серпень 2023 15:25    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


Колись робив креслення подовжувача, що можна накрутити, але явно не буде простіше за зварний вал

Єдиний варіант - закріплення муфти болтом, а не гайкою, але чи сяде муфта - треба міряти

Повернутися до початку
Переглянути профіль Фотогалерея Garage Відправити приватне повідомлення ICQ Number
weld_master



Статус: Offline
Зареєстрований: 09.04.2011
Повідомлення: 549
Звідки: Украина Никополь
Моє авто: ЗАЗ-965А

ПовідомленняДодано: 14 Серпень 2023 15:56    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


У мене проміжний та вторинний вали від Волині, так що з цим проблем немає.
Я говорю про штоки вилок перемикання передач.
Їх зазвичай подовжують на 15 мм, бо повзуну заважає ведуча шестерня п"ятої.
Я ж планую змінити форму повзуна, щоб обійти цю шестерню.

Повернутися до початку
Переглянути профіль Фотогалерея Garage Відправити приватне повідомлення Відправити e-mail
el_fuego
Маньяк-одиночка
Маньяк-одиночка


Статус: Offline
Зареєстрований: 03.12.2007
Повідомлення: 4852
Звідки: Дніпро -> Гатне, Київ
Моє авто: ЗАЗ-966 яскраво-синій 1970 р.

ПовідомленняДодано: 14 Серпень 2023 16:02    Заголовок повідомлення: Відповісти з цитатою


ти про вмикання задньої ? там місце є - можна погратися і з ричагом, і з шириною шестерні задньої передачі

А є фото зібраних луазівських валів разом з приміркою шестерен?

Повернутися до початку
Переглянути профіль Фотогалерея Garage Відправити приватне повідомлення ICQ Number
Показати повідомлення:   

Почати нову тему   Відповісти на тему    Список форумів ЗАЗ Форум -> Трансмісія Часовий пояс: GMT + 3
На сторінку Попер.  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Наст.
Сторінка 14 з 15

 
Перейти:  
Ви не можете починати теми
Ви не можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете знищити свої повідомлення
Ви не можете голосувати в опитуваннях

Знайти повідомлення з часу Вашого останнього відвідування
Flag Counter ЗАЗ Форум  



Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group